SPORT:

Trenują, ale nie sparują

Jak wygląda powrót do aktywności sportowej w dobie koronawirusa, gdy stopniowo luzowane są kolejne obostrzenia sanitarne? Jak radzą sobie w treningach ci, których sport z reguły jest kontaktowy, a którzy muszą przestrzegać dystansu społecznego?

Takich dyscyplin nie brakuje, a jedną z nich są sporty walki. Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra jest w treningu drugi tydzień. Podopieczni Tomasza Paska trenują w grupach.

Forma doskonała, zawodnicy bardzo się cieszą, że mogą się wspólnie spotkać, pogadać, przebywać ze sobą. Jak sobie radzimy? Staramy się trzymać litery prawa, obostrzenia związane z higieną utrzymujemy i utrzymujemy też odpowiedni dystans między sobą, choć to jest bardzo trudne. Skoro musimy, no to to robimy.

Zawodnicy nie korzystają też z szatni, ani po zakończeniu treningu z prysznica. Niedogodności łagodzi jednak radość z możliwości powrotu do możliwie normalnego, sportowego życia, choć typowe sparingi na razie nie wchodzą w grę.

W obliczu tych 2-3 miesięcy, gdy ograniczenia były niemal do zera, to cieszymy się tego, co jest. Grupy są 12-osobowe plus trener, więc robię kilka podgrup. Radzimy sobie. Bardzo się cieszymy, że trenujemy.

W ośrodkach przygotowań olimpijskich planowane są zgrupowania kadrowiczów. Te mają odbyć się w czerwcu oraz lipcu. Pierwsze zawody w kraju planowane są jesienią. Mistrzostwa Europy pierwotnie planowane w Turcji na listopad zostały przeniesione na grudzień.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: