SPORT:

„Smoki” na wynajmie! Dziś pierwszy mecz na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego

Nie na stadionie przy ul. Botanicznej, a na obiekcie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wyspiańskiego pierwszy mecz przed swoimi kibicami w tym sezonie rozegrają futboliści amerykańscy Dragons Zielona Góra. Rywalem „Smoków” będzie zespół OWLS Bielawa.

Dla zielonogórzan to powrót do przeszłości, bo kiedyś grali już na uniwersyteckim obiekcie. Dodajmy, że jest to powrót wymuszony, gdyż stadion przy ul. Botanicznej przechodzi gruntowną modernizację. O termin zakończenia prac pytamy prezesa Dragonsów Tomasza Dzidę.

W sierpniu ten obiekt powinien zostać skończony. Później oczywiście nastąpią odbiory. Z racji tego, że wiemy, iż dwa mecze rozegramy poza domem, ja osobiście nie spieszyłbym się, żeby jak najszybciej oddać ten obiekt. Ważne jest to, żeby on był oddany w sposób odpowiedni, bez jakichś technicznych mankamentów, żebyśmy mieli go na długie lata.Tomasz Dzida, prezes Dragons ZG

Dziś „Smoki” zmierzą się z OWLS Bielawa, z którą przegrali na wyjeździe 24:28. Wcześniej zielonogórzanie ulegli rezerwom Panthers we Wrocławiu, a ostatnio pokonali w Opolu ekipę Wolverines. Dziś trzeba wygrać, żeby myśleć o awansie do fazy playoffs.

Chcemy każdy mecz wygrywać, chcemy pokazać, że ten futbol umiemy. Nie chcemy jednak nastawiać siebie, że musimy wygrać i koniec kropka. Idziemy na Wyspiańskiego, żeby dobrze bawić się futbolem i żeby pokazać mieszkańcom, że jesteśmy dobrą drużyną.Tomasz Dzida, prezes Dragons ZG

Początek meczu na stadionie przy Wyspiańskiego o 16:00. Wstęp jak zawsze jest wolny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: