AZS:SPORT:

Duże zmiany w zespole szczypiornistów AZS UZ. Kto wzmocni akademików?

Do dużych zmian kadrowych dojdzie w zespole I-ligowego AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Drużynę, o czym już wcześniej informowaliśmy, poprowadzi dotychczasowy trener Ireneusz Łuczak, ale już bez swojego asystenta Łukasza Jacykowskiego.

Klub szuka oszczędności i postanowił zwolnić szkoleniowca. Jacykowski wrócił więc do Świebodzina i do drużyny II-ligowego Zewu zabrał kilku zawodników – wychowanków tamtejszego klubu.O roszadach mówi trener AZS-u Ireneusz Łuczak .

Nie zobaczymy zawodników wywodzących się ze Świebodzina. Daniela Mieszkiana, Jędrzeja Jasińskiego, Marka Kwiatkowskiego, prawdopodobnie Piotrka Gadaja. Będą reprezentować barwy Zewu, choć od nich się tego nie dowiedziałem. Prowadzę wiele rozmów z zawodnikami, których chciałbym widzieć w Zielonej Górze. Musi się to zgrać z budżetem, ale na razie nie znam jeszcze konkretów. 
W zespole AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego zabraknie także Adama Szarłowicza, który chce zrobić sobie roczną przerwę ze sportem. Wobec takich ubytków klub szuka nowych twarzy. Ilu nowych szczypiornistów przyjdzie do AZS-u?
Nowych kompletnie zawodników będzie ośmiu-dziewięciu. Do tego dojdą juniorzy i ci, którzy tu są. Kadra będzie liczyć 18-19 zawodników. Dla mnie to jest taka liczba optymalna. 
Skład drużyny prowadzonej przez Ireneusza Łuczaka ma być znany do końca czerwca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: