SPORT:

Dominator plebiscytów! Patryk Dudek najlepszym sportowcem Zielonej Góry

O niespodziance nie było mowy. Żużlowy wicemistrz świata najlepszym sportowcem miasta 2017 r. Patryk Dudek nagrodę odebrał w piątkowy wieczór na uroczystym XV Balu Mistrzów Sportu w hali CRS. Drugie miejsce dla Joanny Łochowskiej, a trzecie dla Łukasza Koszarka.

Muszę sobie podziękować za zeszłoroczny rok, bo te wszystkie zwycięstwa w plebiscytach, nagrody są za tamten rok. Chciałbym też nagrody zdobywać w tym roku. Będę robił wszystko, aby kibiców ucieszyć również w 2018 r. To mój czwarty bal w tym roku! Patryk Dudek, ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

Dudek przyznał, że musi wyjaśnić publiczne zaproszenie Anny Miadzielec, która odbierając wspólnie z Jackiem Tarczyło nagrodę za 5. miejsce powiedziała, że “Duzers” zatańczy z nią rock&rolla akrobatycznego z podrzucaniem włącznie. Żużlowiec zażartował, że lepiej byłoby gdyby tańczył z Jackiem i gdyby on go podrzucał.

Kapituła ekspertów doceniła zielonogórskich tancerzy zwłaszcza za zdobycie złotych medali w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, które w ubiegłym roku odbyły się we Wrocławiu.

Była taka umowa, że zatańczy rock&rolla jak wygra!Anna Miadzielec, Mega Dance Zielona Góra
Chętnie go podrzucę, ale nie wiem, czy go złapię!Jacek Tarczyło, Mega Dance Zielona Góra

Tancerzy wyprzedzili: kolarz Trasy Zielona Góra Filip Prokopyszyn, który uplasował się na 4. miejscu. Z telebimu pozdrowił gości nieobecny w hali CRS Łukasz Koszarek, który zajął najniższy stopień podium. Kapitan Stelmetu Enei BC Zielona Góra nie mógł nagrody odebrać osobiście, ponieważ w sobotę z drużyną gra mecz w Koszalinie przeciwko AZS-owi. Drugie miejsce zajęła Joanna Łochowska. Mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów powiedziała, że to dla niej ogromna niespodzianka i wyróżnienie. Zielonogórzanka obiecała się bawić do białego rana, ale zaraz po balu powrót do treningów, bo na horyzoncie są już marcowe mistrzostwa Starego Kontynentu, gdzie Asia broni złota.

O kolejności plebiscytu zadecydowała kapituła złożona z 40 ekspertów.

Możemy być wszyscy dumni z tego, jakich mamy wspaniałych sportowców. Niestety tylko kilku z nich mogliśmy wynagrodzić, bo przecież jest ich dużo więcej. Dają nam radość, emocje i wierzę w to, że w tym roku będą kolejne sukcesy. Czego wszystkim życzę.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: