SPORT:

Ciężarowcy najlepsi!

Joanna Łochowska najlepszym sportowcem Zielonej Góry 2018 roku. Była już zawodniczka UKS-u Zielona Góra, a od tego roku Budowlanych Opole w minionych dwunastu miesiącach obroniła m.in. mistrzostwo Europy.

Nagrodę odebrała podczas uroczystego Balu Sportowca, który odbył się w sobotni wieczór w hali CRS.

Co prawda reprezentuję od nowego roku klub z Opola, ale jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Zawsze powtarzałam, że to nie jest tak istotne czy się wygrywa, czy jest się piątym, czy trzecim. Znaleźć się w tym gronie jest olbrzymim docenieniem i sygnałem, że nasza praca jest zauważalna. Cieszę się, że wygrałam, bo jest to mój ostatni plebiscyt jako zielonogórzanki. To takie zwieńczenie całej mojej, zielonogórskiej kariery.Joanna Łochowska

Na drugim miejscu uplasował się kolarz Filip Prokopyszyn, trzeci był żużlowiec Falubazu Patryk Dudek, czwarty kickboxer Rafał Gąszczak, a piątkę zamknął Łukasz Koszarek, kapitan koszykarzy Stelmetu Enei BC.

Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym uznano Marka Trykacza, specjalistę od podnoszenia ciężarów, zawodnika ZSR “Start” Zielona Góra.

To był dla mnie bardzo udany rok, podsumowaniem jego było zdobycie złotego medalu na mistrzostwach Europy, z czego się bardzo cieszę, bo to był mój pierwszy złoty krążek w karierze. Pozostało teraz zdobywać kolejne medale i stawać na podium.Marek Trykacz

W tym roku przed Trykaczem m.in. walka o przepustkę na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie.

Dodajmy, że Plebiscyt Najlepszego Sportowca Zielonej Góry został zorganizowany już po raz szesnasty.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: