PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra ruszyła!

Jakie nastroje przed inauguracją III ligi panują w Lechii Zielona Góra? Jakie obostrzenia związanie z epidemią obowiązują na tym szczeblu rozgrywek? O co zamierza się bić zespół Andrzeja Sawickiego? M.in. takie pytania padły w nowym programie Radia Index.

Piłkarska Zielona Góra będzie pojawiać się w piątki o 11:15. To kącik dla fanów futbolu w naszym mieście. Pierwszym gościem, w przededniu startu III ligi był Andrzej Sawicki. Prowadzona przez niego Lechia Zielona Góra zmierzy się jutro w Brzegu ze Stalą.

Wyczekiwanie jest, bo to zawsze pierwsza kolejka, tym bardziej po tej pandemii, takiej przerwie, to już każdy czeka. Jedziemy do Stali Brzeg, zespołu, który mocno się zmienił. Jedziemy na piękny obiekt, cudowną płytę i mam nadzieję, że zawodnicy będą cieszyli się z tego grania.

Sawickiego pytaliśmy o kwestie nie tylko sportowe, także te związanie z organizacją meczów w czasach koronawirusa. Obrazki z europejskich aren widzieliśmy, jak przed wirusem będą bronić się w III lidze?

Permanentna dezynfekcja rąk panuje, nie ma też nadzwyczajnych czułości. Ja też łapię się na tym, że witam się piąstką, a nie klasycznie. Musimy to mieć z tyłu głowy. Pomijając kontekst piłki, szkoda życia, zaraz kończą się wakacje, ruszą szkoły, społeczeństwo musi funkcjonować. Jeśli nie daj Boże znowu coś wybuchnie, to pogrzebie wszystkie plany, w każdej dziedzinie życia.

Mecz w Brzegu jutro o 17:00. Będzie to drugi sezon z rzędu Lechii na tym szczeblu rozgrywek. Całą rozmowę z Andrzejem Sawickim zobaczycie na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: