Zwycięstwo w lidze VTB!

Koszykarze Stelmetu Enei BC na zwycięskiej ścieżce! Po czwartkowej wygranej w Ostrowie nad BM Slam Stalą, w niedzielę zielonogórzanie dołożyli pierwszy triumf w lidze VTB. Biało-zieloni pokonali w Saratowie Avtodor 89:86.

Ekipa Žana Tabaka od pierwszych minut wykazała się determinacją i dobrą grą w ataku. Po pierwszych dziesięciu minutach zielonogórzanie mieli 3 punkty przewagi. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis, a po zmianie stron nieznaczne, ale jednak prowadzenie częściej było w rękach polskiego zespołu.

To zwiastowało też emocje w czwartej odsłonie. Na minutę przed końcem gospodarze objęli jednopunktowe prowadzenie, ale Stelmet potrafił odpowiedzieć! I spora w tym zasługa Joe Thomassona. Dwie skuteczne akcje Amerykanina sprawiły, że to zielonogórzanie byli bliżej zwycięstwa. W zespole gospodarzy próbował jeszcze odrabiać straty Markel Starks. Były gracz Stelmetu spudłował dwa ważne rzuty w końcówce. Punkty na wagę zwycięstwa zielonogórzan z linii rzutów wolnych zdobył Ludde Hakanson.

Największą zdobycz dla zielonogórzan zanotował Marcel Ponitka – 21 punktów. Dla gospodarzy najwięcej rzucił Markel Starks – 18 “oczek”.