Stelmet zdobył stolicę

Legia groźna dla Stelmetu tylko w pierwszej kwarcie. Mistrzowie Polski pokonali w niedzielę w hali na Torwarze beniaminka PLK 95:78.

Legia, która jeszcze w tym sezonie nie wygrała, pod wodzą nowego trenera Tane Spaseva zaczęła mocno – od prowadzenia 6:0 i pierwsza kwarta padła łupem gospodarzy 22:19. Biało-zieloni swoją siłę pokazali w drugiej kwarcie. Ten fragment spotkania zespół Artura Gronka wygrał 31:12. Po zmianie stron zielonogórzanie utrzymywali bezpieczną przewagę. To siódma wygrana Stelmetu w PLK, ale dużo trudniejsze zadanie czeka mistrzów kraju w środę. W Mikołajki w hali CRS kolejne starcie w ramach Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem zielonogórzan będzie CEZ Nymburk. Ten mecz o 18:30.

Punkty dla Stelmetu: Gecevicius 16, Moore 15, Dragicevic, Zamojski 13, Koszarek, Matczak 11, Kelati, Florence, Hrycaniuk, Mokros 4.