Stelmet wysoko wygrywa z Anwilem we Włocławku!

Drugie zwycięstwo Stelmetu Enei BC w tym sezonie nad mistrzami kraju! Zielonogórzanie pokonali we Włocławku drużynę Anwilu pewnie 95:79!

Biało-zieloni świetnie rozpoczęli mecz w Hali Mistrzów. Zielonogórzanie trafili w pierwszych dziesięciu minutach aż sześć “trójek” i po pierwszej kwarcie prowadzili 30:12. Gospodarze nie mogli odpowiedzieć zza łuku. Anwil po premierowej kwarcie miał statystykę 0/10 z dystansu.

Mecz wyrównał się w drugiej kwarcie. Licznik “trójek” Stelmetu stanął na sześciu, a Anwil cierpliwie punkt po punkcie niwelował straty. Na przerwę oba zespoły udały się przy 11-punktowym prowadzeniu zielonogórzan.

Po przerwie Stelmet znów odskoczył. Pod koniec trzeciej kwarty po celnym rzucie z dystansu Łukasza Koszarka były 22 punkty przewagi. Na półmetku czwartej odsłony przewaga zielonogórzan osiągnęła 30 punktów. W końcówce Anwil zmniejszył rozmiary porażki.

Jestem bardzo zadowolony z wysiłku, jaki włożyliśmy w to spotkanie. Cieszy mnie to, jak serio potraktowaliśmy to spotkanie. Powoli, ale pewnie idziemy w górę, pomimo różnego rodzaju trudności, które mieliśmy. Zdaję sobie sprawę, że zagraliśmy z zespołem, który jeszcze może trochę celebruje Puchar Polski i który ma bardzo dużo kontuzji. Taka jest koszykówka, gdy przegrywasz, nikt nie pyta, w jakich warunkach przegrałeś ten pojedynek.Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Gospodarze zagrali osłabieni trójką graczy. Podczas przerwy reprezentacyjnej kontuzji doznał MVP Pucharu Polski Shaun Jones. W Stelmecie zabrakło przebywającego z kadrą 3×3 Przemysława Zamojskiego. Stelmet dominował pod tablicami. Zielonogórzanie wygrali zbiórki 49-33.

Udany powrót do Hali Mistrzów zaliczył Jarosław Zyskowski. Ciepło przywitany we Włocławku “Zyzio” rzucił 21 punktów i zanotował 7 zbiórek.

Naprawdę zagraliśmy z niesamowitą determinacją. Od początku kontrolowaliśmy losy meczu. Zdobywaliśmy dużo punktów po szybkim kontrataku. Mieliśmy przewagę pod koszem, więc pchaliśmy tam też tę piłkę. Fajnie dzieliliśmy się piłką. Super było tutaj wrócić, dziękuję za miłe przywitanie.Jarosław Zyskowski, Stelmet Enea BC Zielona Góra

W zespole miejscowych najwięcej, 16 punktów rzucił Chase Simon.

W niedzielę, o 13:30 polskiego czasu Stelmet rozegra kolejne spotkanie w lidze VTB. Wyjazdowym rywalem będzie Parma Perm.