Stelmet wygrywa w dalekim Krośnie

Trzynastą wygraną w rozgrywkach Energa Basket Ligi dopisali do swojego dorobku koszykarze Stelmetu Enei BC. Zielonogórzanie pokonali wczoraj w Krośnie tamtejsze Miasto Szkła 87:73.

Tym meczem biało-zieloni kończą niespełna tygodniową podróż. Wcześniej, w niedzielę Stelmet grał na wyjeździe z lidze VTB.

To ważne zwycięstwo dla nas. Jestem zadowolony, jak zespół zareagował po tej porażce z Lokomotiwem, choć możemy i powinniśmy grać lepiej w kolejnych spotkaniach. Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Sam mecz w Krośnie zielonogórzanie zdawali się mieć pod kontrolą, choć kilkukrotnie gospodarze potrafili zbliżyć się na kilka „oczek”. Najskuteczniejszym w szeregach krośnian był Jabarie Hinds, zdobywca 28 punktów. Stelmet postawił na koszykówkę zespołową, dowodem czego 26 asyst. Zielonogórzanie wygrali też zdecydowanie zbiórki i to mimo, że na atakowanej desce zebrali tylko dwie piłki.

Po pierwszej kwarcie było widać, że ta nieszczęsna porażka i daleka podróż jest w naszych głowach i nogach oraz te 20 pkt., stracone w pierwszej kwarcie nie było tym, czego oczekiwaliśmy. Należało zagrać z większym zaangażowaniem i lepszą obroną, by wyjechać stąd ze zwycięstwem. Kolejne trzy kwarty zagraliśmy z większym zaangażowaniem.Adam Hrycaniuk, Stelmet Enea BC Zielona Góra

Adam Hrycaniuk, zdobył 18 punktów, podobnie jak Markel Starks, co było najlepszym indywidualnym wynikiem w Stelmecie. Przeszło pół godziny na parkiecie przebywał Eric Griffin. Amerykanin, w swoim, trzecim meczu w zespole zielonogórzan zdobył 16 „oczek”.

W niedzielę zielonogórzanie zagrają kolejny pojedynek w ramach ligi VTB. Tym razem udadzą się do ostatniego VEF Ryga. Mecz w stolicy Łotwy o 16:00.