Stelmet z pierwszą wygraną w sezonie!

Ostrów Wielkopolski zdobyty przez Stelmet! I to po raz pierwszy, odkąd drużyna z tego miasta wróciła do ekstraklasy oraz występuje we własnej hali. Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał też w czwartek swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie. Podopieczni Žana Tabaka wygrali 78:72.

Stelmet górował nad rywalami strzelecko (10 na 21 rzutów za 3 pkt.). Po dwóch trójkach w drugiej kwarcie Łukasza Koszarka i po jednej Przemysława Zamojskiego oraz Jarosława Zyskowskiego, zielonogórzanie mieli już 13 “oczek” przewagi. Do przerwy dystans został jednak zniwelowany przez gospodarzy i wynosił 5 “oczek”.

W trzeciej kwarcie ostrowianie dogonili zielonogórzan, a następnie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po pół godziny gry to Stelmet jednak prowadził 3 punktami. Ostatnie 10 minut należało do ekipy Tabaka. Nieźle spisywał się pod koszem Ivica Radić, ważne rzuty z dystansu trafiał Ludde Hakanson. To pierwsza wygrana zielonogórzan w tym sezonie bez podziału na rozgrywki.

Indywidualnie w Stelmecie błysnął Jarosław Zyskowski, który zgromadził 21 punktów i 6 zbiórek. W niedzielę zielonogórzanie zagrają kolejny mecz, tym razem w lidze VTB. W Saratowie z Avtodorem (15:00).