Stelmet w meczu bez historii pokonuje Rosę Radom

Zielonogórzanie kończą rok zwycięstwem

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra nie zawiedli i bez problemu pokonali Rosę Radom 99:71. Sobotnie spotkanie było ostatnim meczem zielonogórzan w roku 2018.

Rosa trapiona problemami kadrowymi stanowić równorzędnego rywala mogła tylko na początku meczu. W połowie pierwszej kwarty goście mieli nawet minimalną przewagę, ale Stelmet w odpowiednim momencie się obudził i tę część wygrał 22:15. Kolejne dziesięć minut to solidna porcja dobrego basketu ze strony gospodarzy, którzy na przerwę schodzili prowadząc 48:32.

Trzecia kwarta przysporzyła najwięcej emocji, bowiem na półmetku przewaga Stelmetu oscylowała wokół około dziesięciu punktów przewagi. Problemy szybko zostały zażegnane i na ostatnią część meczu gospodarze wychodzili prowadząc 77:59. Czwarta kwarta to była już tylko formalność i jedyny niedosyt może być tak, że zielonogórzanie nie przekroczyli bariery stu punktów wygrywając 99:71.

Myślę, że oprócz tego wolnego początku kontrolowaliśmy spotkanie i zagraliśmy fajnie. Mecz wyglądał na łatwy, ale włożyliśmy mnóstwo pracy i serca. Zagraliśmy dobrze w obronie. Wiedzieliśmy, że Rosa Radom przy dużej presji będzie miała sporo problemów. Zaczęliśmy źle, potem było coraz lepiej i stąd to zwycięstwo. Jarosław Mokros, Stelmet Enea BC Zielona Góra

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Rosa Radom 99:71 (22:15; 26:17; 29:27; 22:12)