Stelmet przegrywa po dogrywce!

Dziesiąta porażka Stelmetu Enei BC Zielona Góra w lidze VTB w tym sezonie. Podopieczni Žana Tabaka ulegli u siebie Niżnemu Nowogrodowi po dogrywce 103:108.

Zielonogórzanie prowadzili przez znacznie większą część meczu. Prowadzili też w samej końcówce czwartej kwarty, na niespełna 7 sek. przed syreną 89:86. Goście za sprawą Pavla Antipova trafili jednak “trójkę” na remis, a w efekcie na dogrywkę.

Rzucał z otwartej pozycji, choć to był ciężki rzut. Dobiegałem do niego z ręką, ale jednak trafił i doprowadził do dogrywki.Jarosław Zyskowski, Stelmet Enea BC Zielona Góra

To była olbrzymia broń Niżnego Nowogrodu w hali CRS. Goście sporo rzucali z dystansu. Początkowo “trójki” nie znajdowały drogi do kosza, ale z czasem zaczęły wpadać regularnie. W sumie koszykarze z Niżnego Nowogrodu oddali 42 rzuty zza łuku, z czego 18 celnych. Liderem w tej statystyce był wśród gości Artem Komolov, autor 6 trafień.

Możemy być szczęśliwi z tego, że walczyliśmy od początku do końca. Nie możemy być natomiast zadowoleni z tego, jak zawodnicy realizują to, co zakładamy sobie na czasach. Tak naprawdę przegraliśmy wygrany mecz. Ostatni rzut był prezentem, z którego goście skorzystali. Mieliśmy kilku graczy, którzy zmagali się z chorobą. Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Stelmet kolejny raz musiał sobie radzić pod koszem bez Drew Gordona. Amerykanina kolejny raz dzielnie zastąpił Ivica Radić. Chorwat zdobył 14 punktów i 5 zbiórek mimo, że jeszcze dzień wcześniej zmagał się z gorączką. Najwięcej punktów dla Stelmetu, 29 rzucił Joe Thomasson.

W czwartek, 6 lutego Stelmet podejmie w hali CRS Eneę Astorię Bydgoszcz (17:30).