Jeden krok do utrzymania zrobiony

Koszykarze Intermarche II Zielona Góra pewnie pokonali PGE Turów Zgorzelec 96:60, w pierwszym meczu fazy play-out II ligi, która rozgrywana jest do dwóch wygranych.

Goście, choć wpisali do protokołu 10-osobowe zestawienie, to w praktyce byli w Zielonej Górze w ośmiu. Dwójka graczy nie dotarła na mecz, a zgorzelczanie wyglądali na zespół, który miał “dość” już po pierwszej kwarcie. Rozpędzeni zawodnicy Artura Cielmy wygrali 19 punktami premierową odsłonę i chyba za szybko uwierzyli, że jest już po meczu, bo przez ponad połowę drugiej kwarty nie mogli sforsować kosza rywali.

Po zmianie stron koszykarze Intermarche II górowali nad słabnącymi z każdą minutą rywalami, serwując kibicom od czasu do czasu widowiskowe akcje. Błyszczał m.in. Miłosz Góreńczyk, autor 17 pkt. Najwięcej dla zielonogórzan – 22 rzucił Kacper Traczyk.

Zrealizowaliśmy zadanie, w pierwszej kwarcie bardzo dobrze. Byliśmy przygotowani na strefę rywali, ale wkradła się nerwowość w podejmowaniu decyzji. Nie może tak być, że tyle czasu było bez punktów. Potem wróciliśmy na swoje tory, rywale nie wytrzymali tempa meczu. Cieszymy się, bo jest 1-0, ale w kolejnym meczu będzie znów 0:0.Artur Cielma, trener Intermarche II Zielona Góra

Drugi mecz w środę, 27 marca w Zgorzelcu. Jeśli Intermarche II wygra pozostanie w II lidze.