Imponujący debiut w Lidze VTB!

Stelmet Enea BC Zielona Góra bardzo udanie zainaugurował udział w rozgrywkach Ligi VTB. Biało-zieloni pokonali w niedzielę w Mińsku tamtejsze Tsmoki 88:71!

Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana. Dwoma punktami wygrali ją gospodarze, którzy powiększyli jeszcze przewagę na początku drugiej kwarty. Najwyżej Tsmoki prowadziły 10 “oczkami”, ale Stelmet jeszcze przed przerwą zabrał się do odrabiania strat. Po zmianie stron podopieczni Igora Jovovicia zdominowali rywalizację. Kolejny świetny mecz w barwach Stelmetu zagrał Boris Savović, który z 18 punktami, 7 zbiórkami i 4 asystami był najskuteczniejszym graczem biało-zielonych. Stelmet trzecią kwartę wygrał 28:16, a w ostatnich dziesięciu minutach kontrolował losy spotkania. Przewaga zielonogórzan sięgała już nawet 20 “oczek”! Ostatecznie zielonogórzanie w dobrym stylu (21 asyst, 7 strat) wygrali 88:71. To był debiut zielonogórzan w Zjednoczonej Lidze VTB, w której rywalizują drużyny z Europy Wschodniej.

Już w środę zielonogórzanie u siebie zagrają w ramach Energa Basket Ligi z AZS-em Koszalin. Pojedynek w hali CRS o 19:00. Kolejny mecz w Lidze VTB Stelmet rozegra 20 października na wyjeździe z Uniksem Kazań.