Szatnia akademików: Zwycięstwa i podsumowania

To był dobry weekend dla zespołów akademickich. Solidarnie wygrywali szczypiorniści, futsaliści i siatkarze. Ci ostatni mają w tym roku do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Pozostali mogą więc myśleć o podsumowaniach.

Ważne zwycięstwo zanotowali piłkarze ręczni AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wygrana 24:22 z MKS-em Wieluń kończy pierwszą rundę rozgrywek pierwszoligowych.

“Ostatni tak daleki wyjazd.” To było zdanie, które często powtarzało się w kontekście spotkania z drużyną UKS-u OPP Kołobrzegu. Zielonogórzanie mimo niemrawego początku wykorzystali brak kończącego ciosu ze strony gospodarzy i zrewanżowali się w przedostatnim meczu w tym roku wygrywając 3:2.

Dwa spotkania w tym sezonie ligowym rozegrali futsaliści. Akademicy mogą być jednak zadowoleni, bo najpierw pokonali Wietrzak Team Legnica 2:1, by następnie rozprawić się w derbach z Mundialem Żary 4:3. Spotkanie to, wydawało się, że zakończyło się tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, ale żaranie do ostatnich sekund nie dali spokoju podopiecznym Macieja Góreckiego.