AZS:

Siatkówka – dawka XXL w sobotę na Szafrana!

Sporo będzie się działo w weekend w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego. Trzy sekcje AZS-u zagrają przed własną publicznością. Piłkarze ręczni o 19:00 podejmą SKS Orlik Brzeg, a wcześniej parkiet opanują siatkarki i siatkarze.

O 11:00 ostatni mecz w lubuskiej III lidze rozegrają siatkarki AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. To będzie mecz na szczycie, bowiem liderujące akademiczki podejmą drugi w tabeli USA Beach Volley Lubsko. Zielonogórzanki zachowają pozycję lidera nawet przy porażce 2:3, ale jak same mówią nie chcą kalkulować.

– Nie chcemy stać na boisku i zastanawiać się, ile nam brakuje punktów. Chcemy być pewne i chcemy grać tak, żeby wygrać – mówi Alicja Szczurek – siatkarka AZS-u. – U nich cały czas chodzi lewe skrzydło. Bardzo skuteczna jest dziewczyna zarówno w pierwszej, jak i w drugiej linii. Zawsze zdobywa punkty i to ich największa broń – dodaje jedna z liderek akademiczek.

Bez względu na wynik tej rywalizacji siatkarki AZS-u i tak będą dalej walczyć o II ligę w turnieju półfinałowym, bo przepustki wywalczy zarówno pierwszy, jak i drugi zespół. Gdyby jednak wygrały III ligę, to w półfinałowych zmaganiach trafią na zespoły z województw: dolnośląskiego, śląska i opolskiego. Zwycięzca tego turnieju pojedzie na finały, gdzie rozstrzygać się będą losy awansu.

Awans ani spadek nie grozi już panom. O 15:00 siatkarze AZS-u zmierzą się Bielawianką Bielawa. Pierwszy mecz rywalizacji o miejsca 5-8 odbędzie się w Zielonej Górze.

– Myślę, że trener pozwoli pograć zawodnikom, którzy jeszcze w tym sezonie nie grali. Te mecze mogą być trochę na niższym poziomie. Walka może być, ale bez większych spięć. Wiadomo, że lepiej być na piątym niż na ósmym miejscu – uważa Maciej Januszewski. – Czy jest sens rozgrywania takich meczów? Myślę, że może pod takim względem, żeby ogrywali się chłopacy, którzy grali mniej w rundzie zasadniczej. Dla nich to fajna sprawa. Dla zawodników podstawowych to już tylko takie dogrywanie sezonu – dodaje rozgrywający AZS-u.

Zwycięzca dwumeczu zmierzy się później z wygranym w parze Astra Nowa Sól – Olavia Oława o 5. miejsce. Przegrani zagrają dwumecz o 7. pozycję.

 

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: