AZS:Sport

Siatkarze zagrają o być albo nie być w II lidze

Siatkarze KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zajęli 9. pozycję po rundzie zasadniczej i powalczą o utrzymanie w II lidze bezpośrednio z Juve Wakmet SOS Głuchołazy.

By uniknąć walki w fazie play out trzeba było za 3 punkty wygrać z sobotnim rywalem Bielawianką Bielawa i liczyć, że takim samym rezultatem Astra Nowa Sól pokona BTS Bolesławiec. Nowosolanie, co prawda wygrali, ale stosunkiem 3:2 i nawet zwycięstwo AZS-u nie dawało im szans na udział w fazie play off.

Akademicy dobrze rozpoczęli pierwszego seta. Prowadzili nawet 14:9, ale błyskawicznie do remisu doprowadzili bielawianie. W późniejszych chwilach lepiej się zaprezentowali i “dociągnęli” korzystny dla nich wynik do końca. Ostatecznie wygrali do 22.

Set drugi również rozpoczął się prowadzeniem AZS-u. W tym przypadku przewaga akademików oscylowała w granicach 2-3 “oczek”. W połowie seta ponownie wystrzelili bielawianie, którzy zwyciężyli do 21.

Przegrana w dwóch setach przekreślała awans akademików do najlepszej ósemki II ligi. Z tą świadomością podopieczni Wiktora Zasowskiego zagrali na większym, niż dotychczas luzie co pozwoliło im wygrać seta, choć ta część rozpoczęła się tak samo jak dwie poprzednie. Przy stanie 16:16 gospodarze nie byli jednak w stanie odskoczyć, co wykorzystali to akademicy, którzy wygrali do 21.

Ostatni set przyniósł najwięcej emocji, bowiem do ostatnich sekund trwała zażarta walka o punkty. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali seta do 23 i cały mecz 3:1.

Teraz akademikom pozostaje bezpośrednia walka o utrzymanie. Rywalem ekipy z Zielonej Góry będzie zamykająca tabelę drużyna Juve Wakmet SOS Głuchołazy. Dwa pierwsze spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę 07. i 08. kwietnia w hali przy ul. Prof. Szafrana. Rewanż dwa tygodnie później w Głuchołazach.

Mieliśmy tu zagrać na luzie. Tak było, ale dopiero od trzeciego seta, gdzie już wszystko było jasne. Tego brakowało szczególnie w pierwszym secie, gdzie prowadziliśmy 14:9, a zrobiło się 14:14. Coś o tym świadczy. Widać było, że gospodarze lepiej się u siebie czują. Wiktor Zasowski - grający trener KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Bielawianka Bielawa – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:1 (25:22; 25:21; 21:25, 25:23)

Więcej o spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików” na antenie Radia Index. Transmisja o godz. 13:00.