AZS:

Siatkarze AZS UZ w grupie 4. W. Zasowski: mamy dobry terminarz

Skład jest, ale oficjalnie zostanie ogłoszony na początku przygotowań, które będą trwały miesiąc. Tyle czasu będzie miał trener Wiktor Zasowski, aby przygotować zespół AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego do rozgrywek II ligi.

Akademicy wracają po roku do grupy czwartej. Nie brakuje tam, jak na drugoligowe warunki, potentatów z aspiracjami.

Jest kilka zespołów, które będą kandydować bezpośrednio do awansu. Chrobry Głogów, Astra Nowa Sól, na pewno Wałbrzych i Żagań się włączą. Jest też reszta. Bielawa, Oława, to zawsze solidne zespoły. Milicz pokazał się w tamtym sezonie z dobrej strony. Legnica się zbroi.  Syców, to znak zapytania. No i jesteśmy my jako ten kopciuszek dobrany do tego towarzystwa, ale gramy. Patrząc na terminarz, możemy już w kilku pierwszych spotkaniach nałapać punktów.Wiktor Zasowski, grający trener AZS UZ

Zespół zielonogórzan to mieszanka rutyny z młodością. Wiktor Zasowski będzie grającym szkoleniowcem. W sztabie szkoleniowym znajdzie się jeszcze Robert Sokal i Jakub Dalecki. Klub będą wspomagać też młodzi gracze z UKS-u Trzynastka Zielona Góra.

12-13 zawodników będzie stałych. Resztą będziemy się posiłkować z naszego klubu młodzieżowego. Docelowy termin, to pierwszy dzień przygotowań. Jeżeli wszystkich zobaczymy, podpiszemy umowy, to ogłosimy. 27 sierpnia to termin, gdy pokażemy nasz zespół w pełnej okazałości.Wiktor Zasowski, grający trener AZS UZ

Rozgrywki II ligi ruszą 28 września. Akademicy zmagania zaczną u siebie, meczem z MUKS-em Ziemia Milicka.

Rywale AZS UZ w grupie 4 II ligi: Aqua-Zdrój Wałbrzych, Astra Nowa Sól, Bielawianka-Bester Bielawa, Chrobry Głogów, Ikar Legnica, Ziemia Milicka, Olavia Oława, Rosiek Syców, Sobieski Arena Żagań.

Cały terminarz drugoligowych zmagań poniżej:

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: