AZS:

SA: Unisław zdobyty, Grunwald nie tknięty, ale mecz dla M. Galanta wygrali wszyscy!

Futsaliści wydarli sekundy przed końcem zwycięstwo nad outsiderem Teamem Unisław, szczypiorniści po raz drugi w tym słabsi od Grunwaldu Poznań – to główne wątki Szatni Akademików. Na koniec wróciliśmy do meczu „Zagrajmy razem dla Marcina Galanta”.

Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonała na wyjeździe zamykający pierwszoligową tabelę Team Unisław 4:3. Bohaterem akademików był Kacper Konopacki, który skompletował hat-tricka i zdobył bramkę na wagę triumfu. O meczu w Unisławiu, jak również o środowym starciu w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski  z Cleareksem Chorzów mówił Maciej Górecki, trener Persy.

Na tarczy wrócili z Poznania szczypiorniści. Akademicy, w szeregach których zabrakło Jędrzeja Zieniewicza i Marcina Jaśkowskiego ulegli Grunwaldowi 30:34. Odpoczywali siatkarze, ale tylko w teorii, bowiem dwóch graczy naszego drugoligowca wzięło udział w meczu charytatywnym „Zagrajmy Razem dla Marcina Galanta”. Wiktor Zasowski i Maciej Januszewski w piątkowy wieczór w hali UZ reprezentowali barwy Reszty Świata, ale ze zwycięstwa 62:55 cieszyli się Przyjaciele Marcina Galanta. Nie wynik był najważniejszy, a pomoc, jaką uczestnicy meczu i kibice nieśli zmagającemu się z chorobą nowotworową M. Galantowi.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek o 13:00. Powtórka o 20:00.

Zobacz więcej
Back to top button
X