SA: Świetny weekend, pełna pula!

Emocjonująco, momentami dramatycznie, ale ze szczęśliwym zakończeniem – tak grały w miniony weekend drużyny AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Szczypiorniści Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego pokonali w Koszalinie Gwardię 29:28. Początek w wykonaniu akademików był imponujący. Zielonogórzanie w 23. minucie prowadzili już 15:8, by do przerwy zachować tylko jedną bramkę przewagi. Emocjonująco było również po zmianie stron, ale końcówka przebiegła po myśli AZS-u. Zwycięstwo z ostatnią drużyną I ligi podsumowali Adam Szarłowicz i Jakub Pawlicki.

Zwycięscy, ale przed własną publicznością również futsaliści. Persa MOSiR AZS UZ pokonała Helios Białystok 2:1, po golach Kacpra Konopackiego i Łukasza Hanca. Teraz przed ekipą Macieja Góreckiego przygotowania do meczu w ramach 1/16 Pucharu Polski. W niedzielę, 28 stycznia do Zielonej Góry przyjedzie 4. siła ekstraklasy – Piast Gliwice.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek o 13:00. Powtórka o 20:00.