Rumuni rozstrzelani, a dziś mecz z gospodarzem imprezy!

– Krajobraz jak z gry Assassin’s Creed – opisują tureckie Çorum futsaliści Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy rywalizują w Akademickich Mistrzostwach Europy. Turecka miejscowość otoczona jest górami, a w dolinie są czerwone domki, z których co rusz wyrastają minarety.

Çorum urzeka zielonogórzan, a akademicy jak dotąd zachwycają swoją grą. Wczoraj dopisali na swoje konto drugie zwycięstwo. Podopieczni Macieja Góreckiego wysoko pokonali rumuński uniwersytet Eftime Murgu 11:6.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Wszystko, co sobie założyliśmy było realizowane. Dzięki temu mieliśmy kontrolę nad tym wszystkim. W drugiej połowie, myślę, że przez to, iż wygrywaliśmy 6-7 bramkami, troszeczkę wkradło się w naszą grę rozluźnienie. Jak takie coś się dzieje, to zaczyna się robić źle.  W pewnym momencie zostały tylko 3 bramki przewagi, ale na szczęście udało się to jakoś poukładać. Mieliśmy trochę kłopotów, gdy rumuński zespół wyszedł z lotnym bramkarzem, jednak w końcówce udało się jeszcze kilka bramek strzelić, stąd 5 bramek różnicy.Maciej Górecki, trener UZ

Po dwóch meczach UZ ma komplet zwycięstw w grupie A, podobnie jak portugalski uniwersytet Beira Interior. Rumunom najwięcej – 4 bramki strzelił Sebastian Górski, a 3 trafienia zanotował Kacper Konopacki, którego pytamy o specyfikę gry na Akademickich Mistrzostwach Europy i poziom rywalizacji. Czy jest on porównywalny z rozgrywkami ligowymi w Polsce?

Ciężko to porównać, bo są zawodnicy, którzy reprezentują poziom ekstraklasowy i są też zawodnicy trochę gorsi i często jeden zawodnik może zepsuć grę całej drużyny. My jako zespół świetnie gramy, tracimy mniej bramek, więcej strzelamy. Przede wszystkim musimy jeszcze poprawić stałe fragmenty i grę w obronie, gdy przeciwnik gra z lotnym bramkarzem. Gdy to poprawimy, to będzie idealnie.Kacper Konopacki, zawodnik UZ

Zielonogórzanom pozostają jeszcze trzy mecze w fazie grupowej. Dziś nasza ekipa zmierzy się z gospodarzem turnieju – Hitit University, który jak dotąd przegrał oba spotkania. Początek o 14:00 naszego czasu, a na Facebooku Akademickiego Radia Index możecie typować wynik tego pojedynku. Do wygrania plecak Akademickich Mistrzostw Europy.