AZS:

Rozmowy z zawodnikami? Dopiero po AMP-ach. Niektóre rzeczy są jednak pewne

Wiemy już więcej na temat przyszłości szczypiornistów KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Większość zawodników chce zostać, ale są też tacy, którzy Gród Bachusa opuszczają.

Akademicy sezon zakończyli na 9. miejscu. W 28. meczach zdobyli oni 38 punktów. Jeśli chodzi o statystyki indywidualne, to najlepiej zaprezentował się rozgrywający Jędrzej Zieniewicz, który w rozgrywkach pierwszoligowych zdobył aż 153 bramki i na ten moment w klasyfikacji strzelców plasuje się tuż za podium. Tajemnicą poliszynela jest to, że zawodnikiem już przed sezonem interesowały się kluby z większymi możliwościami niż zielonogórski AZS. Nie inaczej jest tym razem.

Jeśli chodzi o Jędrzeja Zieniewicza to rzeczywiście jest zainteresowanie  ze strony klubów Superligi. Mam nadzieję, że razem z nim, na początku czerwca będziemy zadowoleni, żeby mógł się dalej rozwijać i kontynuować karierę na wyższym poziomie.Piotr Olender, rada sekcji piłki ręcznej KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Trener Ireneusz Łuczak twierdził niedawno w “Szatni akademików”, że drużynie przydałoby się 4-6 nowych zawodników. Słowa te znajdują potwierdzenie w tym co mówi Piotr Olender, członek rady sekcji piłki ręcznej KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ze strony rady sekcji mamy rozmowy z trzema zawodnikami. Potrzebujemy zawodników rzucających, by zastąpić Zieniewicza. Przyda się również kołowy i skrzydłowy, ale wzmocnienia na każdą pozycję będą mile widziane. Na razie mogę powiedzieć, że rozmawiamy z klubami z Dolnego Śląska Piotr Olender, rada sekcji piłki ręcznej KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Z AZS-em, oprócz Maćka Orlińskiego, żegna się również Kewin Polito. Na ten moment wiadomo z całą pewnością, że zostanie bramkarz Marek Wieczorek. Z pozostałymi zawodnikami rozmowy rozpoczną po Akademickich Mistrzostwach Polski, które potrwają od 31.05 do 03.06.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: