Rekompensata akademików po porażce w Lubawie

W niedzielę, 2 kwietnia Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonał Unisław Team 8:3, ale wcale nie obyło się bez problemów.

Zaczęło się od bramki Łukasza Hanca, który już w drugiej minucie popisał się świetnym strzałem. Dalej było już z górki, ale niestety tylko do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 6:0 dla akademików. Następnym strzelcem był Michał Greszczyk, a tuż po nim swojego gola zdobył Jakub Turowski. Ten gol mógłby być nominowany do bramki kolejki, Jakub po długim podaniu górą, bez przyjmowania piłki przelobował delikatnie bramkarza gości Michała Mielniczka.  Tak łatwo akademikom szło aż do bramki Hapki w drugiej połowie, który zaraz po swoim pierwszym golu zdobył następnego, ustalając wynik na 7:2. W międzyczasie strzelił jeszcze Kamil Kruszyński, ale druga połowa była pod dyktando gości. Szczęście dopisało jednak gospodarzom, którzy stracili tylko 3 bramki i dowieźli przewagę do zakończenia spotkania. Pochwalić można Macieja Dudka, który godnie zastąpił w bramce kontuzjowanego Remigiusza Chyłę. Dobrze spisali się też nasi obrońcy i dlatego właśnie pomimo mocnego nacisku rywali, nasi futsaliści utrzymali zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 8:3. Następny pojedynek AZS zagra w trójmieście z drużyną Vamos Gdańsk.