Passa bez porażki utrzymana, akademicy liderem

Futsaliści Persy MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego po remisie 4:4 na wyjeździe z Futsalem Leszno i korzystnych wynikach innych spotkań wskoczyli na fotel lidera I ligi!

Strzelanie zaczęło się błyskawicznie, bowiem już po 30. sekundach goście, za sprawą Kacpra Konopackiego wyszli na prowadzenie. Akademicy agresywną grą i wysokim pressingiem dominowali nad rywalami, co pozwalało im na wiele dogodnych sytuacji lecz akcje padały raczej po szybkich atakach, często rozpoczętych na skrzydle.Tak też było w 7. minucie, kiedy po dwójkowej akcji Jakuba Turowskiego i Kacpra Konopackiego ten drugi po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Kilka chwil później mieliśmy gola kontaktowego. Strzelcem, po akcji rozpoczętej długą piłką zagraną przez bramkarza, został Damian Drewnowski. Tymczasem Konopackiemu udało się zakończyć pierwszą połowę trzema golami, ale chwilę po tym wydarzeniu gospodarze doprowadzili do stanu 2:3 za sprawą gola Daniela Lebiedzińskiego, jednego z tych graczy, którzy mieli doświadczenie ekstraklasowe.

W drugiej połowie zawodnicy z Leszna stanowili trudniejszy do ogrania zespół, choć lepiej rozpoczęli goście. Po podaniu Kamila Kruszyńskiego na pustą bramkę strzelił bez problemu Michał Bartnicki. Niestety kiepską grę w defensywnie akademików aż dwukrotnie wykorzystali w ostatnich minutach rywale. Po bramkach Damiana Drewnowskiego i Jana Martina mieliśmy remis 4:4.

Po meczu zielonogórzanie nie kryli radości z faktu, że w starciu liderującej dotychczas drużyny Red Devils Chojnice z FC Kartuzy zwyciężyli ci drudzy, stąd akademicy jako jedyna drużyna, która nie zaznała smaku porażki wskoczyła na pierwsze w tabeli.

Za tydzień, w niedzielę do Zielonej Góry przyjedzie Unisław Team PBDI, czyli zespół, który nie wywiózł z żadnego parkietu ani jednego oczka, przez co zajmuje ostatnią pozycję z zerowym dorobkiem punktowym.

Futsal Leszno – Persa MOSIR AZS UZ 4:4 (2:3)

Bramki dla gospodarzy: Damian Drewnowski 2, Jan Martin, Daniel Lebiedziński

Bramki dla AZS-u: Kacper Konopacki 3, Michał Bartnicki

Więcej po meczu w Akademickim Radiu Index w poniedziałek o 13:00 w programie Szatnia Akademików.