AZS:UCZELNIA:

Futsal to nie tylko AZS. Coraz chętniej grają też studenci-amatorzy

Kolejny rok prowadzone są zmagania w ramach Uniwersyteckiej Ligi Futsalu. To zmagania z myślą o studentach, którzy nie aspirują może do pierwszej drużyny AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale chcą się dobrze bawić i spędzić czas na sportowo z kolegami.

Uniwersytecka Liga Futsalu przyciąga nie tylko zawodników. Niektóre drużyny mogą pochwalić się trenerami, a nawet własnymi fanklubami.

– Fanklub jest z nami więc można się szykować na równie wysoki poziom kibicowania jak i grania – zapewnia Wojciech Najdek, trener zespołu Soplica Hesoyam.

Panowie wkładają 120% zaangażowania. Widać to też po przygotowaniach i stylu gry. Bramki strzelone i stracone nie mają tu żadnego znaczenia. Liczy się styl. Lepiej ładnie przegrać niż nieuczciwie wygrać. Chciałbym podziękować kibicom. Dzisiaj też stawili się licznie na meczu.Wojciech Najdek

Frekwencja drużyn oraz kibiców jest niewątpliwie sukcesem organizatorów, którzy liczą na rozwój tych rozgrywek.

To jest sukces AZS-u, chociaż staramy się już tę ligę organizować od dłuższego czasu. Tamten rok był mniej obfity w studentów. W tym roku już jest większa ilość. Z tego, co przekazują studenci, to w przyszłym roku będzie jeszcze większe zainteresowanie. To jest zabawa i fajna rozrywka w trakcie tygodnia. Tu nikt nie walczy na śmierć i życie.Maciej Dudek, trener PKM Zachód Persy AZS UZ

Mecze ULF rozgrywane są w każdy poniedziałek w godzinach 20:00-22:30 w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Prof. Szafrana. Tabela oraz terminarz znajdują się na stronie azs.zgora.pl.

Michał Grzegorczyk

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: