Cios za cios! Chyła bohaterem!

Trzecie zwycięstwo z rzędu futsalistów I-ligowej Persy MOSiR-u AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego rzędu. Tym razem jest to niezwykle cenna wygrana z zespołem Team Lębork 4:3.

Już od początku zawodnicy grali niezwykle walecznie. Przekładało się to na wysokie tempo gry i sporo sytuacji, jednak na pierwszego gola trzeba było czekać, aż do 12. minuty. Wtedy Michał Stawikowski z Lęborka po świetnej kontrze wyprowadził gości na prowadzenie. Z wyniku cieszyli się oni jednak tylko 40 sekund, bowiem tyle czasu zajęło akademikom doprowadzenie do wyrównania. Uczynił to Karol Haraś, który wykorzystał własną dobitkę. Po około minucie Kacper Ryś był faulowany w polu karnym. Skutecznie rzut karny wykorzystał ponownie Karol Haraś i gospodarze objęli pierwsze w tym meczu prowadzenie. Po bramce na parkiecie zagotowało się. Żółte kartki dla Kamila Kruszyńskiego z AZS-u i Marka Kozakiewicza z Lęborka nieco uspokoiły zawodników.

Jednak na samym początku drugiej części gry goście musieli grać przez dwie minuty w osłabieniu, z powodu drugiego „żółtka” dla Kamila Ulanowskiego. Akademicy nie wykorzystali jednak gry w przewadze. W 9. minucie drugiej połowy dołożyli trzeciego gola, tym razem po rzucie rożnym, ale odpowiedź przyjezdnych była błyskawiczna. 56 sekund po bramce dla akademików Marek Kozakiewicz znakomicie wykorzystał podanie z autu i doprowadził do wyniku 3:2. Gol ten dodał im wiatru w skrzydła i był on na tyle intensywny, że po około 30 sekundach za sprawą Tomasza Gniby mieliśmy remis. Ostatnie 10. Minut to szaleńcze tempo. Ostatniego jak się miało później okazać gola strzelił Piotr Andrzejczak uderzeniem z dystansu. Na minutę i 16 sekund przed końcowym gwizdkiem 5 przewinienie zielonogórzan spowodowało przedłużony rzut karny dla gości. Wszyscy wiedzieli, że jest to piłka meczowa. Do strzału podszedł grający trener Wojciech Pięta. Naprzeciwko niego stanął Remigiusz Chyła, który ku uciesze widowni obronił strzał.

Persa MOSIR AZS UZ – Team Lębork 4:3 (2:1)