Bezproblemowa wygrana siatkarzy na początek roku

AZS 3:0 pokonuje Trefla Lębork

Do 17,18 i w końcu do 20 wygrywali siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w pierwszym, noworocznym meczu ligowym z Treflem Lębork.

Już od pierwszych chwil na parkiecie rządzili zielonogórzanie, którzy skutecznie utrzymywali szybko wypracowaną przewagę. Pod koniec pierwszego seta o przerwę poprosił szkoleniowiec gości Edward Pawlun. Poskutkowała ona chwilowym zrywem lęborczan, ale nie udało się dogonić AZS-u, który wygrał do 17.

Początek drugiej partii wyrównany tylko przez pierwsze minuty. Akademicy po uzyskaniu przewagi bez większych problemów dowieźli ją do końca seta, wygrywając 25:18. Bliźniacza była ostatnia część gry, tutaj też bez niespodzianki wygrali zielonogórzanie, tym razem do 20.

Mały przestój miał miejsce tylko w trzecim secie, ale przy dużej przewadze. Chłopaki mają świadomość, że dobrze przepracowali ten okres po świętach, pięć mocnych treningów i gier. Jesteśmy w gazie. Graliśmy dobrze w przyjęciu, byliśmy skoncentrowani. Myślę, że nie można narzekać. Krzysztof Dobek, trener AZS-u

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Trefl Lębork 3:0 (25:17;25:18; 25:20)

Więcej szczegółów o tym spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików”. Program o godzinie 13:00 w Radiu Index.