NOWOŚĆ NA 96 FM:

Katy Perry – Harleys In Hawaii

Katy Perry mknie przez autostradę w kształcie serca w swojej nowej piosence „Harleys in Hawaii”. Do kawałka powstał wakacyjny teledysk w reżyserii studia Manson z Barcelony. Zdjęcia zrealizowano – a jakże – na Hawajach. Katy napisała „Harleys in Hawaii” wspólnie z Charlie Puthem, Johanem Carlssonem i Jacobem Kasherem Hindlinem – czyli z ekipą, z którą stworzyła „Small Talk”. Calrksoon i Puth odpowiadają również za produkcję.

„Harleys in Hawaii” to następca świetnie przyjętych singli „Small Talk” oraz „Never Really Over”. Po wydaniu tych dwóch singli, dziennikarze magazynu „Billboard” napisali: „Katy robi teraz najbardziej ekscytującą muzykę od lat! Zaledwie w ciągu kilku miesięcy kompletnie przeobraziła oczekiwania na swój kolejny projekt pośród wielbicieli popu”.

Katy Perry debiutowała w Capital Records krążkiem „One of the Boys” (2008). Status światowej gwiazdy umocniła kolejnym albumem „Teenage Dream” (2010). Dzięki utworom promującym to wydawnictwo, artystka wyrównała rekord Michaela Jacksona w liczbie singli numer 1 z jednego albumu w zestawieniu Billboard Hot 100 („California Gurls”, „Teenage Dream”, „Firework”, „E.T.” i „Last Friday Night”).
„PRISM” (2013) zadebiutował na szczycie list sprzedaży iTunes w ponad stu krajach i sprzedał się w nakładzie przekraczającym 12,5 mln egzemplarzy na całym świecie. Single „Roar”, „Firework” i „Dark Horse” pojedynczo przekroczyły liczbę 10 mln streamów i sprzedanych egzemplarzy. Perry została pierwszą artystką z trzema wyróżnieniami RIAA Digital Single Diamond Awards. Katy to także jedna z pięciu gwiazd muzyki, która przekroczyła 100 mln egzemplarzy sprzedaży cyfrowej, jak również pierwsza artystka Capitol Records, która dołączyła do elitarnego klubu RIAA 100 Million Ceritfied Songs.

Czwarty album artystki, „WITNESS”, zadebiutował na szczycie Billboard Top 200 oraz 1. miejscu iTunes w 46 krajach. Singiel „Chained To The Rhythm” zgromadził ponad miliard streamów i zapewnił Katy status najpopularniejszej wokalistki na VEVO. Liczba streamów całego katalogu gwiazdy przekracza 30 miliardów.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: