TEATR

W labiryncie Lubuskiego Teatru i Laboratorium Twórczego [USŁYSZ TEATR]

Scena, aktor, kulisy, wyobraźnia, widzowie, studenci i mieszkańcy. To wszystko w audycji Radia Index “Usłysz Teatr”. W każdy wtorek po 12: 30 z naszym radiowym mikrofonem zaglądamy za kulisy Lubuskiego Teatru.

W pierwszym odcinku naszego po wakacyjnego teatralnego zajrzeliśmy do Laboratorium Twórczego, gdzie w najbliższym czasie sporo wydarzeń. Za nami już „Teatroteka szkolna” w trakcie, której nauczyciele mogli dowiedzieć się jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole. Teatroteka Szkolna to portal opracowany przez Instytut Teatralny zawierający scenariusze zajęć. W trakcie warsztatów uczestnicy przyjrzą się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.

Najmłodszych widzów Lubuski Teatr zaprasza na premierę spektaklu “W Labiryncie babiego lata”. Wyreżyserowała go Lena Kowalska. W pełni interaktywny spektakl wpisuję się w nurt teatru dla najmłodszych, główne role grają dziecięce odczucia współistniejące i zintegrowane z bajkową scenografią. Premiera już 13 października a spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku od 1 roku do 5 lat.

06

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: