LUBUSKIE:TEATRZIELONA GÓRA:

Lubuskie Lato Teatralne ostatni raz w Dąbiu. Aktorzy przeniosą się na zielonogórski Plac Teatralny

W wakacje aktorzy Lubuskiego Teatru zwykle zbierali siły na kolejny sezon artystyczny. Tym razem, aby wynagrodzić widzom czas, gdy spektakle się nie odbywały, grają w plenerze. Przez całe lato ich sceną był głównie teren ośrodka wypoczynkowego w Dąbiu. W ten weekend artyści wystąpią tam po raz ostatni. Jednocześnie zachęcają, by od przyszłego tygodnia oglądać ich na Placu Teatralnym w Zielonej Górze.

Lubuskie Lato Teatralne było pełne zabawy, widzów i… komarów – tak aktorzy zapamiętają występy w Dąbiu. W otoczeniu drzew i nad Jeziorem wielkim zagrają jeszcze sztukę „Oświadczyny/Niedźwiedź” i spektakl muzyczny „Słodkie lata 20.-30.”.

W pewnym sensie tworzy się taka klamra epokowa – w piątek „Oświadczyny/Niedźwiedź”, koniec XIX wieku, po czym w sobotę przechodzimy w lata 20. i 30. XX wieku, „Słodkie lata 20.-30.” w reżyserii Jana Szurmieja. Słodkie, ale też szalone, bo to był niezwykły czas – i rozkwitu jazzu, i walk wolnościowych kobiet.
mat.prasowe

Oba przedstawienia łączy komediowy charakter, a także to, że przenoszą widzów w ciekawą przeszłość. Prezentują realia epok w najdrobniejszych szczegółach: od muzyki poprzez kostiumy i fryzury.

Dyrektor czy nasz dział organizacji wybrał takie spektakle, które są lekkie w formie, w sam raz na lato, na ten okres po pandemii. To się faktycznie sprawdziło. Dużą frajdą jest patrzeć, jak ludzie się po prostu dobrze bawią i dobrze czują.

Spektakl „Oświadczyny/Niedźwiedź” na scenie w Dąbiu będzie można zobaczyć dziś, 21 sierpnia o 21:00, natomiast „Słodkie lata 20.-30.” – jutro, 22 sierpnia, o tej samej godzinie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: