KULTURA:

Z takim przewodnikiem zwiedzanie nie jest torturą! Można za to posłuchać o Muzeum Tortur

Tomasz Kowalski jest znany przede wszystkim z kabaretu Ciach. Na co dzień oprowadza jednak po Muzeum Ziemi Lubuskiej. W Indexie opowiedział, co zaoferowała ostatnio i nadal proponuje ta instytucja.

W ramach niedawnej Nocy Muzeów zielonogórzanie poznawali czeską kulturę i sztukę. Do objerzenia była wystawa kapeluszy z muzeum w Nowym Jiczynie czy rysunki satyryczne. Ci, którzy o naszych południowych sąsiadach wiedzą już bardzo dużo, wzięli z kolei udział w konkursie wiedzy. Dla najmłodszych był motyw bajkowy – warsztaty szycia czapek Rumcajsa.

Ekspozycja kapeluszy będzie otwarta jeszcze do 26 sierpnia. Oprócz niej warto zobaczyć także stałe wystawy, które nawiązują do historii miasta.

Najpierw pytam zwiedzających, czy są czymś zainteresowani, czy wiedzą, co znajduje się w muzeum. Jeżeli jest dużo osób na wycieczce, to zaczynamy od wolnej sali, a jeśli mniej – zaczynamy od historii miasta lub od Muzeum Tortur. Wystawę o historii Zielonej Góry tworzą dwie sale. Są to makiety, które pokazują rozwój miasta od średniowiecza przez wiek XVIII do czasów mniej więcej współczesnych.Tomasz Kowalski

O eksponatach w Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz doświadczeniach przewodnika z turystami – w całości rozmowy.

Tomasz Kowalski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: