KULTURA:

W Górze Mediów – góra atrakcji! Mediateka stawia na gry i fotografię

Mediateka Góra Mediów jest znana jako miejsce pełne muzycznych oraz kinowych klasyków i nowości. Służy jednak także jako arena rywalizacji graczy i galeria sztuki. I właśnie z tym będą związane najbliższe wydarzenia w mediatece.

Sub-Zero, Scorpion czy Motaro to postaci, które zna niejeden fan gier wideo. Pochodzą oczywiście z serii Mortal Kombat. W Górze Mediów można będzie zagrać w najnowszą, jedenastą część bijatyki.

Odgrzewamy Mortal Kombat. Niemniej nie będzie to kultowa „trójka” albo „dwójka”, tylko ostatnia odsłona, „jedenastka”. Ważna sprawa: do turnieju mogą przystąpić jedynie osoby w wieku 16+.Bartosz Czerniawski, Mediateka Góra Mediów
mat.prasowe

Turniej gry Mortal Kombat 11 odbędzie się jutro, 7 lutego od 12:00 do 15:00. Tego samego dnia, o godzinie 17:00 mediateka otworzy wystawę Kingi Dziwoty, Karoliny Szczepaniak i Oliwii Wrońskiej. Ekspozycja nosi tytuł „Witaj w mojej bajce”.

Mamy w mediatece taki potrójny debiut. Oliwia Wrońska uzupełnia wystawę Kingi Dziwoty, a więc zdjęcia, które przedstawiają tematykę zbliżoną do fantasy. Są to portrety poddane specjalnej obróbce graficznej, aby wydobyć z nich tę fantastykę. Oliwia to młoda adeptka aparatu, natomiast Karolina stawia swoje pierwsze kroki jako modelka. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak wygląda efekt tej sesji.Bartosz Czerniawski

Więcej o tym, co dzieje się w mediatece oraz innych częściach biblioteki Norwida, usłyszycie w audycji Marcina Fijałkowskiego „Norwid Movie”. Program jest emitowany w Radiu Index w każdy piątek o 12:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: