KULTURA:

Tyle szczęścia w całym mieście- hygge w Norwidzie!

Czy tylko Duńczycy mają patent na szczęście, czy może każdy z nas ma swój sposób na hygge? Ci, którzy wybrali się dzisiaj na duński wieczór organizowany przez Bibliotekę Obcojęzyczną oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct z pewnością wyszli uszczęśliwieni.

 

 

Powodów do szczęścia było wiele, bo i program bogaty. Zacznijmy jednak od samego pomysłu na spotkanie. O tym mówi jego organizatorka.

Agnieszka Ginko – Humphries, koordynatorka Biblioteki Obcojęzycznej.

Pani Agnieszka ma swój sposób na hyyge. Jaki?

Agnieszka Ginko – Humphries

Nie tylko  Duńczycy potrafią cieszyć się z małych rzeczy, ale rzeczywiście mają tę umiejętność dobrze opanowaną. A  jaki klucz do szczęścia na entuzjastka hygge, Halina Bohuta -Stąpel, gość specjalny wieczoru.

Halina Bohuta-Stąpel

Poza rozmową były też inne atrakcje. Szczególny okazał się pokaz filmów przygotowanych przez Duński Instytut Kultury w Warszawie. Poczucie humor Petera Pixa rewelacyjne, ale film dokumentalny Anny Elisabeth Jessen przedstawiał historię niezwykłej kobiety, która mimo przeciwności, nie straciła  pogody ducha i chęci do życia. Ze spotkania można było wyjść nie tylko z refleksją, ale również z nagrodami, ponieważ wystarczyło wykazać się wiedzą ogólną na temat Danii, by wygrać książkę Meika Wikinga pt. “Hygge. Klucz do szczęścia”.

Kawa, herbata i duńskie ciasteczka spowodowały, że wieczór w Sali Dębowej WiMBP w Zielonej Górze był naprawdę wyjątkowy.

Jedna z uczestniczek spotkania sama nie tak dawno była w Danii i dodaje, że praktykować hygge można w każdych warunkach.

Małgorzata Klimczak

Choć Duńczycy mieszkają tam, gdzie raczej chłodno, wiedzą jak stworzyć sobie ciepło domowego ogniska.Jeśli i wy chcecie poczuć się wspaniale przy dobrej muzyce zapraszamy w niedzielę na 96 fm o godzinie 16.00.

Halina Bohuta-Stąpel

Reszta jest milczeniem. Będzie kameralnie, ale na pewno nie funeralnie, chociaż tak brzmi tytuł płyty kabaretu HALLO, którą wam zaprezentujemy. Serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X