KULTURA:

Do tanga trzeba dwojga, ale na Festiwalu Tanga par będzie więcej!

Zamiast czekoladek czy kwiatów – na Dzień Kobiet sprawmy paniom inny, urozmaicony prezent. Wiele kobiet uwielbia tańczyć, a tymczasem 8 marca rozpoczyna się Festiwal Tanga w Zielonej Górze.

Tango to przede wszystkim taniec, ale są też zespoły muzyczne, które specjalizują się w graniu tanga. W czasie festiwalowych dni będzie można wysłuchać Tango Quintetu z Hamburga i grupy Loca Trio z Poznania. Te występy odbędą się w Palmiarni i Grape Town Hotel.

Dla pań, które jednak wolą się poruszać – warsztaty tanga. Poprowadzą je Urszula Wojtkowiak i Marcelo Almiron, rodowity Argentyńczyk.

Marcelo pochodzi z Buenos Aires, także jest przesiąknięty tangiem na wskroś. To uczucie, o które mi chodzi w tym sezonie – tango z uczuciem czy jak kto woli, uczucie w tangu – będzie mógł przekazać. Warsztaty są dla par, które już tańczą. Początkujące zapraszam na imprezę do Palmiarni na 19:00 z okazji Dnia Kobiet. Może pojawi jakaś niespodzianka dla pań.Krzysztof Kociński

Jeśli więc zastanawialiście się nad prezentem, to mamy podpowiedź! Festiwal Tanga zaczyna się 8 marca i potrwa do niedzieli 11 marca, a zakończy go milonga w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Krzysztof Kociński, studio Dance Club

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X