KULTURA:

Przed rozdaniem Wawrzynów – z dyrektorem „Norwida” o ewolucji konkursu

Już dziś poznamy nazwiska zdobywców Lubuskich Wawrzynów. Konkurs to jednak nie tylko jego uczestnicy i wygrani, ale także ogromny kawałek historii. Poza tym – spotkania z popularnymi pisarzami, dziennikarzami i naukowcami.

Święto ludzi piszących – jak określa Lubuskie Wawrzyny dyrektor biblioteki Norwida, Andrzej Buck – to ukłon w stronę lokalnych literatów, badaczy i dziennikarzy. Co roku konkurs wiele wnosi do lubuskiej kultury i nauki, ale też zmienia swoją formułę. Pomysłów na jego rozwój ciągle przybywa.

Ja bardziej bym postrzegał ten rozwój w obrębie tych kategorii, które są – wyróżnienie gatunków. Na przykład Wawrzyn Literacki – w prozie i poezji. Czy Wawrzyn Dziennikarski za twórczość telewizyjną, radiową i prasową. Ale też na pewno ważną działalnością dziennikarską są media społecznościowe. To jest kierunek perspektywiczny. Więc w gronie zespołu, który pracuje nad kolejnymi edycjami Wawrzynów, rozmawiamy. To się cały czas rozwija i zmienia.Andrzej Buck

Poza galą rozdania nagród, która już o 18:00, biblioteka Norwida zaprasza na wydarzenia towarzyszące. Będą to spotkania z członkami kapituły Lubuskich Wawrzynów, m.in. Bohdanem Zadurą. Szczegółowo o nich w wywiadzie, który przeprowadził Krystian Machalica.

Andrzej Buck

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: