KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Odmrażania kultury ciąg dalszy. ZOK znów zaprasza na koncerty

Plac Teatralny znów tętni życiem. Zielonogórski Ośrodek Kultury postanowił wykorzystać to miejsce do organizacji weekendowych koncertów. Na plenerowej scenie wystąpił ostatnio kwartet smyczkowy Jakuba Kotowskiego i wokalistka Jadwiga Macewicz. Koncerty przyciągnęły widzów, ZOK idzie więc za ciosem.

Ten weekend będzie dla nas połączeniem spokojnych, nastrojowych utworów muzyką biesiadną. Pierwszy koncert zabrzmi dziś o godzinie 18:00. Piosenki Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego wykonają Anna Kalinowska i Albert Bezdziczek. A w sobotę do tańca porwie nas kapela.

Będzie to kapela Prima Sort i warszawskie szlagiery – „U cioci na imieninach”, „Nie masz cwaniaka nad warszawiaka” – utwory, które znają wszyscy, więc spodziewamy się, że nie będzie to koncert siedzący. Mamy nadzieję, że może nawet uda nam się trochę pobawić. W niedzielę znowu wracamy do łagodniejszych brzmień. Wystąpi Przemek Szczotko – to zielonogórski wokalista, instrumentalista. Myślę, że większość mieszkańców już zna jego twórczość. To będzie znowu coś delikatniejszego, żeby się odprężyć, zrelaksować, przygotować na kolejny tydzień.

W sobotę i niedzielę koncerty na Placu Teatralnym odbędą się o godzinie 17:00. Na razie ZOK nie ujawnia, czy podobne koncerty będą odbywać się regularnie. Przypomina za to, żebyśmy w trakcie imprezy pamiętali o 2-metrowych odstępach na widowni i noszeniu maseczek.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: