KULTURA:MUZYKA:

Muzyczny hołd Zbigniewowi Wodeckiemu. Jazzowe aranżacje utworów zagra Piotr Baron [Audycja Ekspozycje]

Już od pięciu lat w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbywa się cykl „Jazzujące Muzeum”. To koncerty uznanych muzyków połączone z prezentacją dzieł malarskich. Występuje na nich czołówka muzyków jazzowych. Nie inaczej będzie w tym tygodniu.

Jak mówi dyrektor Leszek Kania, muzeum gości wybitnych wykonawców. Do takich osób niewątpliwie można zaliczyć Piotra Barona.

Piotr Baron od szeregu lat należy do czołowych polskich saksofonistów. Specjalizuje się w grze na saksofonie tenorowym. Miał okazję współpracować z najwybitniejszymi polskimi jazzmanami. Od pewnego czasu również realizuje projekty własne, zespołowe. Tym razem zaprosił do współpracy znakomitych instrumentalistów. Łukasz Żyta gra na perkusji, Maciej Adamczak – na kontrabasie, Michał Tokaj – na fortepianie, Robert Majewski – na trąbce. To rzeczywiście bardzo wybitni instrumentaliści.Leszek Kania

Piotr Baron wraz z zespołem zaprezentuje utwory z płyty „Wodecki Jazz”. Wydało ją Polskie Radio.

Piotr Baron przyjaźnił się ze Zbigniewem Wodeckim. Planował nagrać płytę jazzową z udziałem Zbigniewa Wodeckiego, aby jego utwory przedstawić w tej wersji jazzowej. Niestety, los okazał się niełaskawy i ten projekt został zrealizowany już po śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Jest to promocja płyty, którą wydało Polskie Radio – „Wodecki Jazz”.Leszek Kania

Koncert „Piotr Baron Quintet – Wodecki Jazz” odbędzie się w czwartek o 19:00 w Sali Witrażowej muzeum. Będzie mu towarzyszyć prezentacja dzieła Józefa Łukomskiego „Epitafium nieokreślone”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: