KULTURA:

Kto zdobędzie „Winiarkę”? Odpowiedź – na gali towarzystwa „Winnica”

Już za kilka dni rozstrzygnie się, kto potrafi pasjonująco pisać o Zielonej Górze. Utalentowanych literatów mamy sporo. Może dołączy do nich ktoś spoza województwa? Okaże się na gali literackiej Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry „Winnica”.

Stowarzyszenie co roku nagradza autora najlepszego utworu o tematyce zielonogórskiej. Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano prace m.in. z Przemyśla, Suwałk, Łodzi, Wrocławia i oczywiście Zielonej Góry.

Napłynęły 24 opowiadania z Polski i 64 utwory literackie. Uważamy konkurs za udany. Wszystkie teksty dotyczą tematyki zielonogórskiej. Są utwory cudowne, wspaniałe, przypominające dawne czasy, a także takie współczesne i wybiegające w daleką, fantastyczną wręcz przyszłość.Alfred Siatecki, wiceprezes towarzystwa „Winnica”

Podczas gali przyznana zostanie także nagroda „Winiarka”. Otrzyma ją osoba, która poświęca swoją twórczość Zielonej Górze.

To nagroda literacka przyznawana przez kapitułę powołaną przez stowarzyszenie. Kapituła wybiera takie osoby, które w swojej twórczości literackiej głównie promują, propagują, pokazują (czasem też negują) to, co się dzieje w Zielonej Górze. W dawnych czasach, aktualnie i w przyszłości.Alfred Siatecki

Gala literacka towarzystwa „Winnica” odbędzie się we wtorek, 29 października o 17:00 w bibliotece Norwida, w sali im. Janusza Koniusza. Będzie jej towarzyszyć premiera najnowszego numeru magazynu „Na Winnicy” oraz książki „Cztery do kwadratu”. Jej autorką jest Anna Konstanty, zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu o tematyce zielonogórskiej.

Alfred Siatecki sam również jest autorem utworów o lokalnej tematyce. Więcej na temat jego twórczości można usłyszeć w całym wywiadzie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: