KULTURA:LUBUSKIE:

Jakie historie można zamknąć w skrzynkach? W Sulęcinie poznamy teatr kamishibai

Historie ze skrzynki – tak w skrócie można opisać kamishibai, czyli teatr ilustracji, który powstał 100 lat temu w Japonii. Do Polski trafił w latach 90. XX wieku. Obecnie przekładanie kolorowych plansz w skrzynce najbardziej kojarzy się z opowiadaniem bajek.

W trakcie Nowego Forum Kamishibai, które odbędzie się w Lubuskiem, przekonamy się, że zabawa z dziećmi to nie jedyna forma wykorzystania teatru ilustracji.

Jest to na przykład świetna okazja do tego, by porozmawiać z seniorami o mikrohistoriach, o ich historiach przywiezionych u nas w Lubuskiem czy Dolnośląskiem z Kresów. Poprzez forum kamishibai chcemy propagować tę metodę, ale chcemy też, żeby ludzie się spotkali.Kalina Patek, ambasadorka Stowarzyszenia Zielonej Grupy, promującego kamishibai

Uczestnicy forum pokażą, jak wykorzystują kamishibai w praktyce. Będą to nauczyciele, animatorzy czy bibliotekarze. Wszystkich łączy edukacja kulturowa.

Będą z nami te osoby, które podjęły się tego zadania. Na przykład w Kostrzynie nad Odrą nauczycielka, pani Maja Siroń zrobiła innowację pedagogiczną z użyciem tej metody. Pani Agnieszka Czekała w Międzyrzeckiej Bibliotece Publicznej też pracuje tą metodą. Jest jeszcze kilka osób, które coraz bardziej i coraz więcej wykorzystują kamishibai w swojej pracy.Kalina Patek

Nowe Forum Kamishibai, z podtytułem „Nauka, bliskość, zabawa” odbędzie się 26 października o godzinie 10:00 w Sulęcińskim Ośrodku Kultury.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: