MUZYKA:

Terminal nagrywa płytę

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Terminal nagrywa debiutancki album. Zespół jest w tej chwili po nagraniach z gościnnym udziałem perkusisty Virgila Donati, znanego ze współpracy ze Stevem Vai’em, a także zespołami Planet X czy Devil’s Slingshot. Grupa pracuje obecnie w należącym do wytwórni RecPublica studiu położonym w Lubrzy, niedaleko Świebodzina. Zaprojektowanie studia powierzono Johnowi Flynnowi – człowiekowi odpowiedzialnemu za projekt słynnego studia Abbey Road, w którym nagrywali m.in. The Beatles. 

 

Przełamaliśmy wszystkie bariery językowe, Virgil mówi do nas po polsku, my do niego po angielsku – śmieje się klawiszowiec Terminala Daniel Grupa. To bardzo dobre otwarcie nagrań – dodaje basista Bartek Pietsch.

Krążek ukaże się najprawdopodobniej wiosną 2009 roku. – Napisaliśmy jeden utwór z myślą o Vigrilu. To ukłon w jego stronę, gdyż kawałek jest osadzony w dość progresywnych klimatach, aczkolwiek z silnymi inklinacjami "teminalskimi" – mówi Jacek Rychły. A co na temat współpracy ma do powiedzenia sam Donati? – Przyjechałem tutaj nagrać piosenkę z nowym, wspaniałym zespołem. To wspaniały kawałek, bardziej progresywny od tego, co zespół grał wcześniej. Muzyk dodaje też, że rozmawiał z Terminalem o wspólnej trasie, w którą Donati pojechałby z jednym ze swoich projektów. Prawdopodobnie miał na myśli Devil’s Slingshot,, w którym Virgil występuje z gitarzystą Tonym McAlpine’m (m.in. Steve Vai, Planet X), a także basistą Billym Sheehanem (Mr. Big, a potem dziesiątki innych projektów). To właśnie temu zespołowi perkusista poświęca obecnie najwięcej uwagi.

Płyta Teminala powinna ukazać się na rynku wiosną 2009 roku. Znajdzie się na niej 13 kompozycji utrzymanych w klimacie progresywnego metalu. Fani grupy znają większość materiału z koncertów grupy. Na albumie nie zabraknie jednak nowości i niespodzianek.Najbliższą okazją, by zobaczyć zespół na żywo, będzie koncert, który Teminal zagra w poznańskim klubie Johny Rocker 21 stycznia. Supportem Terminala będzie grupa Furius. Bilety w cenie 10 złotych będą do kupienia w klubie.

Autor: Maciek Kancerek

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: