MUZYKA:

Lubuskie w muzycznej zadumie. Rozpoczyna się Festiwal Muzyki Pasyjnej

Wielki Post to dla wielu osób czas szczególnego skupienia i wyciszenia. Niejednokrotnie pomaga w tym słuchanie muzyki. Utwory kojarzone z okresem przygotowania do świąt wielkanocnych będzie można usłyszeć m.in. dzięki Instytutowi Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Uczelniani artyści są jednym ze współorganizatorów i wykonawców na Festiwalu Muzyki Pasyjnej. To seria piętnastu koncertów w całym województwie lubuskim i okolicach. Oprócz nich zobaczymy i usłyszymy także Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Cantemus Domino”, Gubińskie Łużyczanki oraz chór „Cantabile”.

Pierwsze takty zabrzmią już w niedzielę, 26 marca w kościele Ducha Świętego oraz kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze. Wystąpi Chór Mieszany Instytutu Muzyki, Chór Kameralny „Axion” oraz śpiewaczki: Marzanna Rudnicka i Bogumiła Tarasiewicz.

Koncerty będą odbywać się także w Klępsku, Zbąszyniu, Krośnie Odrzańskim, Przytoku i Lubinie. Festiwal Muzyki Pasyjnej potrwa do 9 kwietnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Program festiwalu zamieszczamy poniżej.

Download (PDF, 1.05MB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: