MUZYKA:

Lanberry- “Obecna” [PŁYTA TYGODNIA]

Lanberry po raz kolejny udowadnia, że nie dla niej utarte ścieżki i przyjęte schematy. Artystka nie poddaje się łatwym definicjom.

Choć w jej sercu gra pop, to z każdą kolejną produkcją odsłania swoje nowe oblicza zachwycając różnorodnością muzycznych odcieni i dowodzą, że muzyka popularna to jeden z najpojemniejszych gatunków muzycznych.

Jak jest „Obecna” Lanberry? Jest zadziorna, charyzmatyczna, z rockowym pazurem…

Dokładnie dwa lata mijają od premiery poprzedniej płyty i oddaję słuchaczom moje kolejne muzyczne dziecko. Album, na którym chciałam pokazać kolejne wcielenie Lanberry A.D. 2022 i zapewne 2023, kiedy większość tych utworów będę wykonywać na koncertach plenerowych. Motywem przewodnim krążka są zdecydowanie gitary w różnych wcieleniach: drapieżnym, mocnym, ale także lirycznym i akustycznym. Eksploruję również mocno koloryt swojego wokalu – momentami jest to niemal krzyk – stąd okładka, a innym razem niemal szept i łamiący się ze wzruszenia głos. Chciałam pokazać na tej płycie, że pop daje nam niesamowite pole do muzycznych eksperymentów. Bawmy się zatem muzyką, łączmy pozornie niepasujące ze sobą elementy, otwierajmy głowę i wyjdźmy z ograniczających nas szuflad.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00