MUZYKA:

Ich płyta odbija się szerokim Echem. Rozmowa z zespołem Echa

Ich przepis na sukces to muzyka utrzymana w klimacie indie-pop: dynamiczna, melodyjna, oparta na wyrazistym rytmie i brzmieniu gitar, a do tego teksty przepojone wrażliwością. 28 czerwca ukazał się ich debiutancki album zatytułowany po prostu “Echa” istnieją od 2010 roku, wówczas jeszcze pod nazwą Bezsensu. Grupa zdobyła liczne nagrody – m. in. w konkursie “Scena Machiny”, “Letni Hit Machiny”, a także w plebiscytach portali internetowych. Nowa płyta, to sporo zmian.

To jest ewolucja. My staraliśmy się przez te zmianę pokazać, że jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż byliśmy nagrywając dwie poprzednie płyty. Jest nowy skład: Wojtek Konopko i Marcin Urszulak, którzy doszli jeszcze do ostatniego składu Bezsensu. Rozwinęliśmy się, zmieniliśmy się stylistycznie. Uznaliśmy, że trzeba puścić komunikat w świat, że nie jesteśmy tymi samymi muzykami, którzy grali dziesięć lat temu w garażu, a po drugie ile można słuchać tych samych żartów.Arek Tyda zespól Echa

Ich dwa poprzednie albumy, “Co tam myślisz” i “Wszystko i nie tylko wszystko” zebrały pozytywne recenzje na łamach gazet i portali muzycznych, a zespół był gościem m. in. Ofensywy Piotra Stelmacha. Utwory z tych albumów gościły na antenach ogólnopolskich rozgłośni radiowych.

Jedenaście kompozycji zespołu to jedenaście podróży w oryginalny brzmieniowo świat, ilustrowany lirycznymi, ciekawymi tekstami. Wszystkie te czynniki sprawiają, że “Echa” to jedna z najciekawszych propozycji młodej polskiej alternatywy.

Nie odcinamy się od tego co było dotychczas, Krzysiek inaczej śpiewa, moje teksty też są inne, jest więcej elektroniki za sprawą Wojtka, który jest obstawiony klawiszami. To jest jego zasługa, jest niesamowicie zdolnym i pomysłowym muzykiem.Arek Tyda zespól Echa

Wydawnictwo promuje także utwór “Czy masz dla mnie czas” – subtelny, liryczny wręcz kawałek z poetyckim tekstem autorstwa Arka Tydy i akustyczną niemal aranżacją. Zespół już wkrótce zobaczycie na lubuskich scenach. Poniżej rozmowa z Arkiem Tydą.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: