>KSIĄŻKA:KulturaZIELONA GÓRA:

“Osobisty przewodnik po Pradze” Mariusz Szczygieł [Książka na receptę]

Trzymam w ręku niezwykły przewodnik – „Osobisty przewodnik po Pradze” Mariusza Szczygła. Znany wszystkim czecho fil, znakomity reportażysta, pisarz i gawędziarz zaprasza nas w podróż bez biletu w obie strony, walizek i plecaka.

Szczygieł dostarcza nam wiele przyjemności. Wszystko, co czeskie ma wyśmienity smak! Pisze o czeskiej kuchni, czeskich przekleństwach, czeskich hitach, czeskich zwyczajach, czeskim poczuciu humoru, czeskiej historii. A Praga to jedynie początek mini-opowieści. Wśród nich nie ma jednak typowych dla przewodników miejsc: Mostu Karola, wyszehradzkiego zamku czy Rynku Staromiejskiego.

Są za to prywatne galerie sztuki, stare dworce, knajpy z dobrym piwem, gigantyczne rzeźby niemowląt wspinających się po wieży telewizyjnej, mur Johna Lennona oraz tańczące domy Vaclava Havla, czy też lampa uliczna świecąca w stronę nieba, dedykowana samobójcom, którzy odebrali sobie życie skacząc z mostu Nuselskiego.

Szczygieł zaprasza do Pragi zwyczajnej, dzielnicy biedaków, pijaków, wariatów, artystów i Cyganów.

W podcaście kilka słów o książce „Osobisty przewodnik po Pradze” Mariusza Szczygła, wydawnictwo Dowody na Istnienie. Fotografie Filip Springer.

Posłuchaj książkowych podcastów, recepta jest za friko! Potem zaczytaj się na…

Audycja “Książka na receptę” na antenie Radia Index 96 fm w każdą środę o godzinie 17:15, powtórka w piątek po 13:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: