KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

“Modlitwa spod znaku Ryb” Agnieszka Ginko [Książka na receptę]

Tym razem w  “Książce na receptę” oddaliśmy głos poetce i pisarce Agnieszce Ginko, autorce tomiku poezji “Modlitwa spod znaku Ryb”. Niebieski tomik, skromny pod względem formy, ale bogaty w treść, prowadzi czytelnika w intymną podróż do rodzinnego świata poetki. Utwory Ginko otwierają nasze archipelagi uczuć, na których odnajdujemy okruchy też własnych wspomnień i sensualnych doznań.

Po śmierci matki, poetka postanowiła uporać się z bolesną stratą pisząc wiersze o najważniejszych kobietach: ukochanej mamie, dwóch babciach, ciotkach i córce. Każdy z wierszy hermetycznie zamyka zapach ciasta z kruszonką, szuflad z biżuterią i zdjęciami mamy, kawy, bukowych liści i maciejki, czy też tykanie niespiesznego zegarka.

Jeden z wierszy “Pierścionki” możemy posłuchać jak interpretuje sama autorka. Agnieszka Ginko była gościem Radia Index w programie “Norwid Movie”, w którym nie tylko czytała wybrany wiersz, ale opowiedziała o swojej pracy twórczej.

Agnieszka Ginko za tomik poezji “Modlitwa spod znaku Ryb” zdobyła Nagrodę Literacką ZLP im. Andrzeja K. Waśkiewicza oraz nominację do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2020.

Agnieszka Ginko-Humphries (ur. 1973) – poetka i pisarka, laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Publikuje pod nazwiskiem Ginko. Za poezję i prozę dla dzieci otrzymała w 2015 roku ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. Autorka tomiku wierszy “Kruche” (2017) oraz pięciu książek dla dzieci: “Ciotka Klotka i inne historie”, “Podróż Srebrnego”, “Tutlandia”, “Tutlandia – Niespodzianki”, “Bajki z dżungli i oceanu”. Należy do Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów i Związku Literatów Polskich. Współpracuje z czasopismem “Pasje Literackie”.

Agnieszka Ginko, Modlitwa spod znaku Ryb, Zielona Góra 2020 (Wydawnictwo Pro Libris).

Całą rozmowę z Agnieszką Ginko można zobaczyć na portalu wzielonej.pl i radiowym facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: