KSIĄŻKA:

Inspirująca historia Michelle Obamy [RECENZJA]

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do lektury książki “Becoming. Moja historia”.

To świetna biografia żony Baracka Obamy, byłego prezydenta USA, którą przyjemnie się czyta. Autorka pokazuje się jako ujmująca kobieta, która ze szczerością, swadą i humorem opowiada swoją historię. To intymny rozrachunek z  doświadczeniami, głęboko przemyślany i opisany słowami Michelle i na własnych warunkach. Bo taka jest, wrażliwa i stanowcza jednocześnie, żyjąc tak, aby nie spełniać czyjeś oczekiwania. Jej natura skłonna do planowania i układania kolejnych celów spowodowała, że osiągnęła doskonałe wyniki jako studentka prawa i później pracownik, zatrudniony na stanowisku kierowniczym w Urzędzie. Potrafiła dzięki tym cechom godzić swoją karierę z obowiązkami żony i matki.

Dzięki tej biografii w formie pamiętnika odkrywamy świat afro amerykanki, której ambicja doprowadziła Ją do bycia Pierwszą Damą, przez licznych lubianą i cenioną. Czytelnik może także ujrzeć Biały Dom jako miejsce,  któremu Michelle udało się nadać własne oblicze i stworzyć rodzinną atmosferę, gdzie czas spędzony płynął w sposób miły.

Czytając i zagłębiając się w lekturze można autorkę zobaczyć jako rzeczniczkę kobiet na całym świecie, która nakłaniała je do zmiany przyzwyczajeń związanych z zdrowym i aktywnym trybem życia.

Tym, co najbardziej cenne jest to zachęta do pójścia za swoim głosem, a nie starania czynione w kierunku aprobaty innych. Są tu także rozterki, radości i przemyślenia kobiety, która miała tak wiele wspólnego z polityką ale to nie ona jest bohaterką, tylko Jej osobista opowieść.

Dzięki lekturze biografii Michelle Obamy świat czytelnika poszerzy się o wizję , jak nadawać życiu swój głos i z tego powodu warto sięgnąć po tę pozycję.

Jadwiga Matuszczak

News pedagogiczny. Mówi Jadwiga Matuszczak.

Aktualności z Biblioteki sprawdzajcie na stronie https://www.pbw.zgora.pl/pbw/.

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: