KSIĄŻKA:

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi [ Rafał Kosik na 96 fm!]

Rafał Kosik jest przede wszystkim pisarzem i to takim, można by rzec, od urodzenia. Swoje pierwsze opowiadania  zaczął pisać w podstawówce, ujawnił się dużo później. Jedna z jego książek trafiła właśnie na listę lektur obowiązkowych w klasie VI szkoły podstawowej. O lekturach i pisaniu mówił na antenie Akademickiego Radia Index!

 

Wrzesień już blisko. Lista lektur obowiązkowych imponująca. Każdy uczeń klasy VI szkoły podstawowej będzie czytał- między innymi- Mickiewicza, Sienkiewicza, Czechowa i Kosika. Zastanawiam się,co powiedzieliby sami bohaterowie, gdyby wiedzieli, że teraz ich losy będą omawiane podczas lekcji języka polskiego? Tego nie wiem, ale wiem, co na to autor.

Rafał Kosik

Myślę, że Net Bielecki byłby za, a nawet obok, czyli podobnie jak jego twórca. Głęboko wierzę że Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi będzie lekturą, po którą uczniowie sięgną z przyjemnością. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.  Jest humor, magia, są nowinki techniczne i mnóstwo refleksji o życiu, szkole, stosunkach międzyludzkich. Rafał Kosik opowiada o tym, kiedy zrodził się pomysł na książkę.

Rafał Kosik

Dla mnie lektura jest naprawdę jedwabista!

Serdecznie zapraszam do wysłuchania całej rozmowy z Rafałem Kosikiem. W niej- między innymi- o tym, czy sam autor czytał lektury, jaką ma prośbę do nauczycieli i co ciekawego trzyma w piwnicy:)

Rozmowa Małgorzaty Bugaj z Rafałem Kosikiem cz. 1

Rozmowa Małgorzaty Bugaj z Rafałem Kosikiem cz. 2

fot. mat. prasowe

 

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: