AUDYCJE 96 FM:Kultura

Henryk S. zatrzymany do wyjaśnienia [ Zielona Góra czyta z Indexem ]

Henryk Sienkiewicz zagościł w Komendzie Miejskiej w Policji w Zielonej Górze, z czego się bardzo cieszymy! Zatrzymamy go do wyjaśnienia sprawy. Jaka to sprawa? Wiadomo, czytamy Quo vadis i poznajemy bliżej naszych zielonogórskich policjantów. Na pierwszy ogień poszedł sam komendant.

 
Nadkomisarz Piotr Fabijański, komendant zielonogórskiej policji, spełnił swoje marzenie z dzieciństwa i został policjantem.

Zielona Góra czyta z Indexem 16.03.2017 r. ,cz. 1

Nie każdy ma tyle szczęścia, że wykonuje pracę, która była marzeniem. Idealnie pasuje cytat „Jeżeli robisz to, co kochasz – nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu.” Zanim jednak nadkomisarz został policjantem, musiał przejść wszystkie szczeble edukacji. Jakim był uczniem? Czytał lektury?

Zielona Góra czyta z Indexem 16.03.2017 r. ,cz. 2

Reymont by się pewnie ucieszył, mniej Sienkiewicz, ale i ten wybaczy, przecież właśnie na naszej antenie komendant zgodził się przeczytać fragment jego powieści. Nie tylko lektury przecież czytamy. Jest mnóstwo książek, które w ostatnim czasie przeczytał nasz gość. Kiedy znajduje na to czas?

Zielona Góra czyta z Indexem 16.03.2017 r. ,cz. 3

Praca szefa policji nie należy do łatwych. Czego dużo czyta, kiedy jest w swoim biurze?

Zielona Góra czyta z Indexem 16.03.2017 r. ,cz. 4

To zdecydowanie trzeba kochać. Większość z nas, kiedy ma przed oczami przepisy, najchętniej uciekłaby od tego jak najszybciej. Jak już jesteśmy przy uciekaniu, nadkomisarz Fabijański lubi też biegać, poza czytaniem oczywiście. A czy jest miłośnikiem nowych technologii?

Zielona Góra czyta z Indexem 16.03.2017 r. ,cz. 5

Tradycyjne formy wygrały! W ogóle  książka jest dla niego istotna, nawet w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych zielonogórskiej KMP można poczytać.

Zielona Góra czyta z Indexem 16.03.2017 r. ,cz. 6

Na koniec naszego spotkania komendant pięknie powiedział o tym, czym jest dla niego książka.

Zielona Góra czyta z Indexem 16.03.2017 r. ,cz. 7

Nie wymyślimy więc nic lepszego, dlatego czytamy. Jesteśmy w momencie, w którym Neron opuścił już Rzym. Na końcu całego orszaku jedzie Winicjusz, który miał  szczęście spotkać po drodze Ligię. Poprosił Ursusa, aby strzegł dziewczyny jak oka w głowie.

“Quo vadis” czyta Piotr Fabijański:

Zielona Góra czyta z Indexem 16.03.2017 r. ,cz. 8

Powieść Sienkiewicza przełożona została na 48 języków! Znacie już zatem odpowiedź na pytanie zadane tydzień temu. Dziękujemy za nadesłane odpowiedzi. Pytanie na dzisiaj? Dlaczego orszak Nerona zatrzyma się w Laurentum? Piszcie w prywatnej wiadomości na naszym  fanpage’u

Kolejny odcinek już w czwartek o 10.30 na fali 96 fm!

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: