AUDYCJE 96 FM:

Polonistyczna prasówka: od ucznia do mistrza, czyli co studiować i na kim się wzorować [Polski na tapecie]

Co zrobić, by zostać mistrzem polszczyzny? Można podążyć drogą tych, którzy zapracowali już na autorytet w tej dziedzinie. A jest ich – i będzie – coraz więcej, m.in. dzięki konkursowi „Mistrz Mowy Polskiej”.

O miano osoby, która poprzez swoją twórczość promuje piękno polszczyzny, stara się kandydatka z regionu. Nominację do tytułu otrzymała Joanna Kołaczkowska znana z zielonogórskiego kabaretu Hrabi. Konkurentami artystki są dziennikarze, pisarze i osobowości medialne, m.in. himalaistka Kinga Baranowska, piosenkarka Ewa Bem i autorka książek dla dzieci, Joanna Kulmowa. Głos w plebiscycie można oddać do 20 września na stronie mistrzmowy.pl.

Autorytet językowy jest ważny dla tych, którzy chcą rozwijać własne zdolności. Ich pokazaniu mogą natomiast służyć kierunki studiów związane z językiem polskim. W ramach rekrutacji na Uniwersytet Zielonogórski można starać się o przyjęcie na Zintegrowane Studia Polonistyczne. Jednym z kierunków tego rodzaju jest filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo. Program studiów koncentruje się na przekazaniu wiedzy o użyciu języka w świecie realnym i wirtualnym, np. przy tworzeniu internetowych czasopism. Więcej na stronie rekrutacja.uz.zgora.pl.

Szczegóły podanych informacji usłyszycie także w całości audycji.

Polski na tapecie – audycja z 16.06.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: